fbpx

Mis on soojuspump?

Erinevad energiakandjad ning allikad ja nende kasutamisega kaasnevate teenuste hinnatõus on pannud inimesi otsima alternatiivseid küttelahendusi. Soojuspump on kütteseade, mille abil kasutatakse loodusest kokku kogutud energiat hoone kütmiseks või vee soojendamiseks. Soojuspumbad kasutavad keskkonda salvestunud soojusenergiat ja seetõttu on need üheks keskkonnasõbralikumaks kütteseadmeks.

Soojuspumbad töötavad enamasti välisõhust ja maapinnast kuid ka veekogudest saadud energiat konverteerides ning kannavad saadud soojusenergia edasi ka õhu või vee kaudu ja selle alusel liigitatakse need õhk-õhk soojuspumbaks ja õhk-vesi soojuspumbaks.

Maapinda salvestatud soojusenergia abil toodavad energiat maasoojuspumbad.

Kütteseadmete kõrgtasemeline tehnoloogia pakub erinevaid võimalusi hoonete energiakulude vähendamiseks kasutades ära taastuvaid energiaallikaid. Võrreldes gaasi ja kütteõli hindadega pakuvad õhksoojuspumbad tarbijale nii hinnastabiilsust kui ka madalamaid küttekulusid. Õhksoojuspumbaga säästad küttekuludelt kuni 70%, seetõttu on ka soojuspumpade keskmine soojustegur, COP (ing. k.), kõrge.

Kuidas soojuspumpa valida

Sobiva soojuspumba valimiseks on oluline määratleda järgmised aspektid:

  • Hoone tüüp – büroo, maamaja, puumaja, korter jne
   Pinna kogusuurus
   Hoone planeering – lihtne avar planeering, keeruline planeering
   Olemasolev küttesüsteem
   Soovitav keskmine temperatuur ruumis
TOP