fbpx

Populaarsust koguvad õhksoojuspumbad võimaldavad kütta säästlikumalt ja hoida püsikulusid madalatena.

Miks valida õhk-õhk tüüpi soojuspump?

Tavalise elektrikatla, -radiaadiaatori või muu kütteseadmega võrreldes võib õhksoojuspumba energiakulu olla kuni 78% väiksem. Näiteks kui soojuspump toodab 5kWh energiat ja tarbib selle tootmiseks vaid 2 kWh, siis ülejäänud on tasuta energia, mis pärineb õhust. Soojuspumba kasutegurit iseloomustab COP , mis näitab kui palju toodab soojuspump energiat oma tööks tarbitava energia suhtes. Kui COP on viis, siis tähendab see, et soojuspump toodab viis korda rohkem soojusenergiat, kui ise selle tootmiseks vajab. Kasutegur sõltub välisõhu temperatuurist, mida soojem on välisõhk, seda suurem on küttetegur.

Õhk-õhk soojuspumba eelised

  • Madalad ülalpidamiskulud
  • Lühike tasuvusaeg
  • Pikk eluiga
  • Keskkonnasõbralik – ei tekita saastet
  • Lihtne ja kiire paigaldus
  • Sobib paigaldamiseks nii uude kui ka vanemasse hoonesse

Õhk soojuspumba valimine

Õhksoojuspumba valimisel tuleb eelkõige lähtuda hoone tüübist ja juba olemasoleva kütteseadme liigist ning asukohast. Õhksoojuspumpade soetamisel on soovituslik ennast kurssi viia seadmete tehniliste näitajatega. Erinevate toodete võrdlemisel on äärmiselt oluline, et tegemist oleks omavahel samaväärsete võimsuste, kasuteguri ning kvaliteedi toodetega.

Seadet on lihtne ning kiire paigaldada ning see sobib ideaalselt nii vanematesse kui uuematesse majadesse olemasoleva küttesüsteemi säästjaks.

TOP